Nya morgonrutiner
Datum: Saturday, May 24th, 2008
Och helt plötsligt har mina sp invanda morgonrutiner ändrats. Det är lördag morgon och innan ens klockan slagit 8.30 har jag hunnit ge barnen frukost, druckit mitt morgonkaffe till min morgoncigg men uttöver det har jag hunnit med en dans med min nya vän motionscykel och duscha.
Jag lärde mina barn vikten av att peppa i morse och de stod i soffan och hojtade förtjust “HEJA MAMMA, HEJA MAMMA” hur länge som helst innan Phini tittade på mig och undrade hur länge de ka hålla på så. Haha. Jag förklarade att man inte behöver heja konstant hela tiden men i alla fall nångång då och då..
Nu får jag göra mig iordning. Kanske införa en ny rutin med frukost åt mig själv?

Om du tycker om min blogg;
Rösta - Rösta dagligen!









May 24th, 2008 at 10:02 am
Vad duktig du är.
Din motivation är helt otrolig
Hoppas det blir en bra dag i övrigt också.
May 24th, 2008 at 11:38 am
He he det är ju inte alla som har en egen hejarklack
May 24th, 2008 at 12:00 pm
Heja Maddi!!
Du är superduktig, och ännu duktigare hade du varit om du fått något i magen också på morgonen.
Ta en vlc om du inte hinner ngt annat, eller en vanlig jävla yogurt? !
May 24th, 2008 at 1:49 pm
Frukost sägs ju vara det viktigaste målet. För mig är de det. En kopp kaffe & en cigg
May 24th, 2008 at 4:43 pm
Du är grymt duktig. Heja heja!
May 24th, 2008 at 8:39 pm
Jafan! Utan frukost fungerar man ju inte? ^^ Iaf inte jag, men jag har kanske ett lite mer fysiskt jobb… Kanske beror på det. Jag kan inte tänka när jag är hungrig. >< Puss babe, love you!